BAŞKAN YİĞİT’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yiğit’in mesajı şöyle:

“Anadolu’yu Türklere yurt yapan Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yılında, milletimizin bu topraklardaki ebedi varlığını garantileyen Büyük Taarruz’un 96’ncı yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Zafer Haftamız, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Tarih boyunca her türlü zorluğun üstesinden gelecek güce sahip olduğunu sayısız defa kanıtlayan bu millet, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her dönemde nice kahramanlık destanı yazdı. Bağımsızlığından ve onurundan asla taviz vermeyeceğini, hiçbir güce boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya gösteren milletimiz, Malazgirt ruhunu Büyük Taarruz’da da, 15 Temmuz’da da aynı inançla sergiledi. Bizler ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine aynı ruh ve heyecanla taşımakta da kararlıyız.

Bilinmelidir dün savaş meydanlarında Türk’ün bileğini bükemeyen mihrakların, bugün mesafe almaya çabalamaları beyhude olduğu kadar sonuçsuz kalmaya da mahkûm olacaktır. Dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Milletimizin bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin, neleri başarabileceğinin en güzel simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96’ıncı yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.”