Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

04 Şubat 2020 günü Van İli Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan iki kişinin çıkarılması çalışmalarında 2. kez aynı yere çığ düşmesi sonucu şehit olan İlçemiz Yılgın Köyünden  Jandarma Uzman Çavuş Özgür IŞIK gözyaşları arasında Yığılca İlçesi Yılgın Köyünde  toprağa verildi

Şehit Işık’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Düzce merkez Hamidiye Mahallesi Karaca Sokak’taki babaevinde helallik alınması ve dua edilmesinin ardından törenin yapılacağı Yığılca ilçe stadına getirildi.

Şehidin babası Arslan, annesi Raziye, eşi İrem Işık, tören sırasında güçlükle ayakta durdu.

İl Müftü Vekili Ünal Baş’ın kıldırdığı namazın ardından şehidin cenazesi, omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı.

Yılgın köyü mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verilen şehit Özgür Işık’ın cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce milletvekilleri Ayşe Keşir, Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Rasim Çam; Şehidimizi son yolculuğuna uğurladık. Şehidimizi bu son yolculuğunda yalnız bırakmayan binlere sonsuz teşekkürler olsun. Bu vesile ile tekrar Şehidimize ve tüm Şehitlerimize Yüce Rabbim Rahmeti ile muamele eylesin, ailelerine ve tüm yakınlarına sabr-ı cemiller ihsan eylesin inşallah. Yaralı askerlerimize, arama kurtarma ekiplerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar versin. Rabbim Ülkemizi ve Milletimizi bu tür afetlerden muhafaza eylesin, diyerek sözlerini tamamladı.